מה כדאי לבדוק לפני קניית טלויזיה

יש לוודא לפני קניית טלויזיה ה LED LCD או הפלזמה שמס' הכניסות הקיימות, מאפשרות את חיבור כל המכשירים הנמצאים ברשותכם ובנוסף את אלה שיתווספו בעתיד. באופן אישי הייתי בוחר טלויזיה עם כל החיבורים הקיימים ועוד מוסיף כניסה רגילה כרזרבה.

סוגי כניסות

1.                  RCA ן-  -SCART    כניסות נפוצות המעבירות תמונה וקול באיכות רגילה.

2.                  VGA- משמש לחיבור מחשב ולהעברת אות HD  באיכות טובה.

3.                   DVI,  HDMI ,COMPONENT- משמשים לחיבור DVD  ולהעברת אות HD באיכות מעולה.

את גודל מסך ה LCD או הפלזמה נקבע על פי מרחק הישיבה שלנו ממכשיר הטלויזיה. טלויזיה קטנה או גדולה מידי תשפיע על איכות הצפייה.

להלן  מס' נתוני מרחק

לצפייה ממרחק של 2 מ' ועד 3 מ' תתאים טלוויזיה של 32' אינץ
לצפייה ממרחק של 3.5 מ' תתאים טלוויזיה של 37' אינץ.
לצפייה ממרחק של  4 מ' ועד 5.5 מ' תתאים טלוויזיה של 42' אינץ.

מיקום הטלויזיה

על מנת שהצופים בטלוויזיה יוכלו ליהנות מאיכות תמונה אופטימלית, יש למקם את מרכז המסך מול מרכז האזור שממנו אנו הולכים לצפות. את הטלוויזיה יש למקם מבחינת הגובה, כך שלא נצטרך להרים או להוריד את המבט בזמן הצפייה. פשוט לשבת על המושב ממנו אנו הולכים לצפות ולמקם על פי כיוון המבט הטבעי לנו.

איך מחברים ממיר מחשב או דיוידי לטלויזיה

לכל מכשיר המתחבר לטלויזיה lcd או led ישנה כניסה משלו, כאשר לצד הכניסה מצוין השם של הכניסה השמות משתנים להלן שמות הכניסות הפופולריות: dvi component pc scart hdmi av הנמצאות בדרך כלל בחלק האחורי של הטלויזיה או באחד הצדדים.
לכל כניסה ישנו כבל מסוג המתאים לה, לכניסת ה av נשתמש בכבל מסוג rca לכניסת ה scart בכבל 21 פינים, לכניסת ה hdmi בכבל hdmi לכניסת המחשב נשתמש בכבל vga או hdmi או dvi .

במקביל נצטרך לבדוק את סוג הכניסה הנמצא במכשיר אותו נרצה לחבר לטלויזיה ולבחור כבל המתאים לאותה הכניסה. אחרי שחיברנו את הכבל גם במכשיר וגם בטלויזיה מה שנשאר לעשות זה לבחור עם השלט של הטלויזיה את התחנה המתאימה לסוג הכניסה שחיברנו.

לרוב השם של הלחצן הבורר את התחנה הרצויה יהיה source או input או av או hdmi או עיגול עם חץ בתוכו. אפשרויות המעבר בין הערוצים יהיו לחיצה חוזרת על אותו הלחצן או שהלחיצה על הלחצן בשלט תגרום להופעת תפריט ואז על ידי בורר התחנות נגיע לערוץ הרצוי.

לפרטים נוספים: http://www.telvid.co.il/